Domáce Ferrero Rocher

Potrebujeme:

  • 120g sušienok napr. Marina,
  • 100g masla,
  • lieskové oriešky,
  • 2 tabuľky čokolády (obyčajná mliečna, nie na varenie)
  • 100g tuku na polevy (Cera)
  • Nutella

Recept je pomerne náročný, ale keď ho budete robiť trpezlivo a budete mať miesto v mrazničke, zvládnete to.

Najprv si v mixéry rozmixujeme sušienky a potom ich zmiešame s maslom. Vypracujeme do jednej hmoty a dáme do chladničky aspoň na 30 minút stuhnúť.

Cesto po vybratí z chladničky musí držať pokope. Začneme plniť formu na košíčky. Táto forma sa dá zohnať v hypermarkete alebo v cukrárenských obchodoch. Formu vyplníme tak, aby nám ostalo miesto na lieskový oriešok a nutellu. Naplnenú formu dáme na 2-3 hodiny do mrazničky.

Košícky z formy vyberieme keď sú natoľko stvrdnuté, že držia pokope a dajú sa ľahko vybrať. Teraz musíme pracovať rýchlo, zavolate si radšej pomocníka. Košíčky sa budú trochu rozpúšťať v rukách, ale na konečný výsledok to nebude mať negatívny efekt. Pomocou kávovej lyžičky ich naplníme nutellou a do polovice z nich pridáme lieskový oriešok. Potom k sebe 2 košíčky (jeden s orieškom a jeden bez) prilepíme a vznikne gulička. Túto guličku musíme rýchlo vrátiť do mrazničky na cca hodinu.

Pripravíme si zatiaľ polevu. Ceru na polevy, dve tabuľky čokolády a pomleté lieskové oriešky rozohrejeme vo vodnom kúpeli. Keď je poleva pripravená, vyberáme po jednej alebo dvoch guličkách z mrazničky, rýchlo polejeme polevou zo všetkých strán a vrátime do mrazničky. Ak je to nutné a nájdete na niektorých miestach chýbajúcu polevu, celý proces zopakujeme.

Gulôčky skladujeme v chlade a suchu. Dobrú chuť!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.